WLPRONET.COM – ..VE MHK ÖZTÜRK’Ü HATALI BULARAK DİNLEMEYE ALDI!

wlpronet.com-..ve-mhk-öztürkü-hatalı-bularak-dinlemeye-aldı-737x415

SPORX ÖZEL – Sezon başında uygulamaya giren VAR sisteminin ardından özellikles VAR protokülüne terslik mevzusunda taviz vermeyen Merkez Hakem Kurulu’nun, geçmiş haftalarda olduğu gibi aynı prosüdürü işleterek Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasının orta hakemi Ümit Öztürk’ü kusurlu bularak dinlenmeye alacağı tanımlandı.

Ligin başlamasından bu yana özellikle VAR protokolüne ters tutum sebebiyle Halis Özkahya, Hüseyin Göçek, Serkan Çimen takviyeci hakem, Halil Umut Meler, Yaşar Kemal Uğurlu ve Fırat Aydınus’u emin zamanlarla dinlenmeye alan ve bu adlara 2 ile 5 hafta arasında maç cezaları veren MHK’nin, cuma günü oynanan Kayserispor – Fenerbahçe ve pazar günü oynanan Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmalarının hakemleri Alper Ulusoy ile Ümit Öztürk’e emin bir müddet maç vermeyecek.

“1 AYA YAKIN CEZA VERİLECEK”

Ligin ilk yarısında oynanan Kasımpaşa-Fenerbahçe maçında penaltı ihlali mevzusunda VAR görüntülerine bakmasına karşın yanlış karar veren Yaşar Melal Ugurlu’yu bu sebeple dinlenmeye alan MHK’nin, derbi karşılaşmasında özellikle Ekuban’ın penaltı pozisyonunda eş kusuru yapan Ümit Öztürk’e de bir aya yakın ceza vereceği bilindi.

Yeniden geçmişte Galatasaray – Konyaspor maçında penaltı mevzusunda kusurlu bulduğu Halis Özkahya ile Hüseyin Göçek’i 4-5 hafta dinlemeye alan ve bu sezon kusurlu olan hakemleri cezalandırma mevzusunda taviz vermeyen MHK, Trabzonspor lehine verilmeyen penaltı mevzusunda da hakem Öztürk’ü kusurlu buldu. Karşılaşmadan sonra maçın gözlemcisinin raporunu araştıran ve maç tahlilini yapan MHK kurulunun, hakem Ümit Öztürk’le de görüşerek değerlendirmesini aldığı ve kusurlu bulunduğunu laflı olarak iletildiği ifade edildi.

“CEZA PROSEDÜRÜ UYGULANACAK”

Hakem Ümit Öztürk’ün MHK ile yaptığı görüşmede Negamoto’nun ifadeleriyle alakalı suale ise “Çok hengameliydi ve dinlemedim” yanıtı verdiği ifade edildi.


MHK yetkilileri ise pozisyonlarla alakalı bir söyleme yapmaktan sakınırken, “Bazı pozisyonlar vardır tartışılmaz, kimileri de vardır tartışılır. Bu maçta da tartışılır pozisyonlar da vardı, tartışılmayacak yanılgı olarak nitelendirdiğimiz pozisyonlar da oldu. Hakem dostumuzla da görüştük. Yanılgı varsa ceza vardır. Sezon başından beri kamuoyunun da bildiği gibi bazı hakemlerimiz uzun müddet maç alamadılar. Prosedürümüz emin, bu ceza prosüdürü geçmişte Hüseyin için, Halis için, Fırat ve ötekileri için nasıl uygulandıysa, Ümit dostumuz için de, Alper dostumuz için de uygulanacak. Onlar da bu değerlendirme kapsamında dinlenmeye alınacaklar” yorumunu getirdi.

GALATASARAY’IN KAZANDIĞI PENALTI

Bu arada MHK yetkilileri, Galatasaray lehine verilen penaltı pozisyonunun ise hem VAR, hem de hakem tarafından penaltı olarak değerlendirmesi sebebiyle VAR odasının hakemi kenara çağırmadığını, kaleci Arda’nın sağ ayağı ile rakip oyuncunun sol ayağına darbesinin olduğunu, bunun VAR kemerasından net olarak emin olduğunu ifade ettiler. Nagomoto’nun laflı ifadesi mevzusunda hakemin uzaklığına dikkat sürükleyen adlar, Diagne’nin arkadan yaptığı müdahaleye sarı kart verilmemesi mevzusunda da hakemin, eş pozisyonda maçın ilk yarısında Trabzonsporlu bir futbolcuya da kart değerlendirmemesi yapmamasına dikkat çektıler.

Wlpronet.comyeni giriş adresi üzerinden birçok spor hizmetine siz de erişmek istemez misiniz? Spor haberlerini takip etmek, tv özelliğini kullanarak maçlara ait yayınları izlemek ve sitenin mevcut oyunları ile para kazanmak için sitenin ana sayfasına girişi sağlayıp üyelik oluşturmanız gerekecektir. Bu işlemi internet adresi aracılığı ile ya da sitenin pratik ve hızlı hizmeti olan androıd uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.
Wlpronet.com sitesi, takımlara ait güncel haberleri sürekli olarak sayfaya eklemektedir. Bu haberlerden biri de Galatasaray’ın şaşırtıcı gelişmesi olmuştur. Galatasaray, transfer konusunda yaptığı bir açıklamada Marcao transferinin sağlandığını belirtmişti. İlerleyen zamanlarda yapılan açıklamalar sonrasında bu transferin henüz resmiyet kazanmadığı açıklamalarında bulunuldu. Gerçekler su yüzüne çıktı.

Bir önceki yazımız olan RESTBET284.COM - başlıklı makalemizde restbet284.com giriş adresidir, restbet284.com güvenli girişi ve restbet284.com son adres hakkında bilgiler verilmektedir.

wlpronet.com-..ve-mhk-öztürkü-hatalı-bularak-dinlemeye-aldı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.